Wiadomości

Będzie niespodzianka we Francji? Jest kolejny sondaż…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wygląda na to, że to szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pen staje się głównym faworytem wyścigu wyborczego we Francji. Wygrałaby ona z prezydentem Emmanuelem Macronem, gdyby przyszło im się zmierzyć w drugiej turze – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Atlas Politico. To pierwsze badanie, w którym Macron przegrywa ze swoim oponentem w drugim etapie wyborów prezydenckich.

Według najnowszego sondażu opublikowanego przez pracownię Atlas Politico, gdyby w drugiej turze doszło do rywalizacji pomiędzy Emmanuelem Macronem a Marine Le Pen, to szefowa Frontu Narodowego zdobyłaby 50,5 proc. głosów i wygrała wybory.

W przypadku walki Macrona z przedstawicielem francuskiej lewicy Jeanem-Luc Melenchonem, obecnie urzędujący prezydent Francji wygrałby drugą turę zdobywając 53,9 proc. głosów. Podobnie byłoby gdyby Macron zmierzył się z prawicowym Ericem Zemmourem – wówczas francuski prezydent wygrałby zdobywając 60,8 proc. głosów.

Największą przewagę Macron uzyskałby, gdyby w drugiej turze zmierzył się z Valerie Pecresse. Wtedy mógłby bowiem liczyć na 65,9 proc. wynik.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!