Świat Wiadomości

Ukraińska Miss Japonii rezygnuje z tytułu. Spała z sędziami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Urodzona na Ukrainie Karolina Shiino zrezygnowała z korony Miss Japonii po niecałym miesiącu, w związku z ostrymi protestami dotyczącymi jej urody i plotkami o romansie z żonatym mężczyzną oraz sędziami.

Ukraińska Miss Japonii rezygnuje z korony po ujawnionym romansie. Koronacja kobiety o europejskim wyglądzie wywołała publiczną debatę na temat standardów urody w Japonii. 22 stycznia 26-letnia modelka została Miss Japonii, stając się pierwszą kobietą europejskiego pochodzenia, która otrzymała to wyróżnienie. Urodziła się na Ukrainie w rodzinie Ukraińców, którzy przenieśli się do Japonii, gdy miała pięć lat. Została naturalizowaną obywatelką Japonii w 2022 roku.

Odkąd Shiino zdobyła koronę, toczy się debata na temat przesłania, jakie niesie ze sobą wybór Europejskiej Miss Japonii, oraz pytań, czy wybór ten był motywowany politycznie, ze względu na ukraińskie dziedzictwo Shiino.

Wśród tych kontrowersji tygodnik Shūkan Bunshun doniósł, że Shiino miała romans z żonatym lekarzem. Shiino początkowo zaprzeczyła oskarżeniom, ale ostatecznie potwierdziła, że są one prawdziwe. Pojawiły się też plotki o tym, że spała z co najmniej jednym sędzią biorącym udział w konkursie. Na razie ich nie potwierdzono.

W poniedziałek Shiino ogłosiła na Instagramie, że rezygnuje z tytułu, przepraszając „za ogromne kłopoty, które sprawiłem i za zdradę tych, którzy mnie wspierali”.

Stowarzyszenie Miss Japonii potwierdziło, że Shiino zwróciła nagrodę „z powodów osobistych” i że tytuł pozostanie nieobjęty.

„Poważnie podchodzimy do naszej odpowiedzialności za serię naruszeń regulaminu” – stwierdziło stowarzyszenie w oświadczeniu. „Szczerze przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogło to spowodować, dla naszych sponsorów, sędziów i interesariuszy, którzy wspierali konkurs”.

NASZ KOMENTARZ: Tytuł Miss otrzymany w zamian za harce łóżkowe z sędziami? Nikt się tego nie spodziewał! Fakt, że bohaterką skandalu łóżkowego została akurat Ukrainka, to osobna, choć wiele mówiąca kwestia.​

Polecamy również: Żydowscy naziści nasilają ataki na chrześcijan

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!