Polska Wiadomości

Ukrainiec zaatakował nożem 12-latkę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci zatrzymali 16-latka z Ukrainy, który zaatakował i ranił niebezpiecznym narzędziem 12-letnią rodaczkę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Prokurator działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 9 czerwca 2022 roku o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, skierował wniosek do Sądu Rodzinnego o wszczęcie postępowania przeciwko nieletniemu, o zastosowanie środków tymczasowych.

Ukrainiec zaatakował nożem 12-latkę. Rzeszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w rejonie ul. Mikołajczyka, została zaatakowana dziewczynka. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Jak ustalono, 12-latka została zraniona ostrym narzędziem przez nieznanego napastnika.

Z relacji matki pokrzywdzonej dziewczynki wynikało, że wspólnie ze swoimi dwiema córkami wracała do domu. 12-latka została przed blokiem, ponieważ miała pójść do sklepu i wówczas została zaatakowana. Dziewczynka zdołała jeszcze poinformować o całej sytuacji swoją matkę, która wezwała pomoc. Ranna nastolatka została przewieziona do szpitala.

Funkcjonariusze od razu rozpoczęli wyjaśnianie okoliczności w jakich doszło do tego zdarzenia, ale przede wszystkim ich celem było ustalenie i zatrzymanie sprawcy, żeby wyeliminować możliwość zaistnienia podobnej sytuacji.

We wtorek po południu, rzeszowscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Okazał się nim 16-letni Ukrainiec. Trafił do Policyjnej Izby Dziecka.

Materiały w tej sprawie zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie. Prokurator, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 9 czerwca 2022 roku o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, skieruje wniosek do Sądu Rodzinnego o wszczęcie postępowania przeciwko nieletniemu oraz m.in. zastosowanie środków tymczasowych, a przede wszystkim umieszczenie nieletniego w schronisku dla nieletnich.

NASZ KOMENTARZ: Jak widać, każdy naród musi mieć swoich przestępców-nożowników, którzy ubogacają go kulturowo swoim nietuzinkowym zachowaniem. Na Zachodzie są to imigranci z Afryki i Azji. W Polsce – Ukraińcy, mający wszak bogate doświadczenia z użyciem broni białej (chmielnicczyzna, koliszczyzna, Wołyń).

Polecamy również: Szef MSZ Izraela oskarżył sekretarza generalnego ONZ o współpracę z Hamasem i Iranem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!