Polska Wiadomości

Ukrainiec próbował ukraść kosę spalinową

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal krakow.eska.pl do zdarzenia doszło 4 maja na tereny gminy Iwanowice, ale policja o sprawie poinformowała dopiero teraz. Na miejsce awantury wezwano funkcjonariuszy. Według relacji 37-letniego zgłaszającego, nieznany mężczyzna próbował wyrwać mu z rąk kosę spalinową grożąc przy tym użyciem rozbitej butelki tzw. „tulipanem” – przystawiając mu ją do klatki piersiowej.

Wówczas w obronie 37-latka stanął jego ojciec, którego agresor zaatakował uderzając pięścią w twarz. Napastnik został zatrzymany przez policjantów. Okazał się nim 44-letni obywatel Ukrainy bez stałego miejsca zamieszkania w Polsce.  W trakcie czynności policjanci ustalili również, że mężczyzna kilka godzin wcześniej dopuścił się przestępstwa wobec jeszcze innego mężczyzny, uszkadzając jego pojazd poprzez rzucenie kamieniem w przednią szybę.

6 maja podejrzany usłyszał trzy zarzuty – kierowania gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej oraz zniszczenia mienia. Na wniosek prokuratury sad zastosował wobec  podejrzanego środek zapobiegawczy i 44-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

Co wy na to?

Źródło: krakow.eska.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!