Polska Wiadomości

Ukrainiec okradał Polaków metodą na BLIK

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy we Wrocławiu zatrzymali 28-letniego dezertera z Ukrainy, podejrzanego o szereg oszustw. Funkcjonariusze ustalili, że “uchodźca” wraz ze swoimi kolegami uzyskiwali dane do płatności BLIK, podszywając się pod inne osoby, którym włamali się na konta. Za swoją przestępczą działalność, Ukrainiec w wieku poborowym może otrzymać wyrok nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Ukrainiec kradł pieniądze metodą na BLIK. Na podstawie nagrań z kamer zamieszczonych w bankomatach funkcjonariusze udowodnili 28-latkowi aż 8 tego rodzaju czynów. Mężczyzna stanął przed sądem, który orzekł o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci 3 miesięcy aresztu.

Ukraińscy oszuści dokonywali włamań do prywatnych kont na portalach społecznościowych. Podszywając się pod znajomych lub członków rodzin, pisali do osób z listy kontaktów prosząc o przesłanie kodów BLIK i później, dzięki pozyskanym w ten sposób informacjom, wypłacali pieniądze z bankomatów. Oszuści kradną dane swoich ofiar korzystając również z popularnych portali służących do zakupów internetowych. Odnajdując i wybierając konkretne ogłoszenia kontaktują się z ofiarą w celu rzekomego przekazania jej zapłaty za towar.

Niczego nieświadome osoby klikają w przesłane im linki podrobionych stron służących do dokonywania płatności online, za pomocą której ściągają dane do logowania, po czym wykorzystują je do włamania się na stronę banku, w którym użytkownik prowadzi konto. Dzięki uzyskanym danym do BLIK, środki pieniężne trafiają prosto do rąk oszustów.

28-letni obywatel Ukrainy, został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku, gdy wypłacał pieniądze na podstawie skradzionych kodów BLIK z bankomatu przy ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu. Funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie blisko 9 tys. złotych w gotówce

Sprawa jest rozwojowa, ponieważ zatrzymany 28-latek, jest tylko jedną z osób biorących udział w tym zorganizowanym, iście mafijnym procederze.

NASZ KOMENTARZ: Jak zwykle w takich przypadkach wnosimy o odesłanie ukraińskiego przestępcy do jego kraju. Tam będzie mógł wykazać się przeciwko rosyjskim żołnierzom, a nie polskim cywilom, którzy udzieli takim niewdzięcznym bydlakom jak on, darmowego schronienia. Oczywiście odesłany powinien zostać tuż po tym, jak wsypie całą swoją mafijną siatkę.

Polecamy również: Niemcy stanęły przed Trybunałem w Strasburgu za wspieranie żydowskiego ludobójstwa w Gazie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!