Europa Wiadomości

Niemcy stanęły przed Trybunałem w Strasburgu za wspieranie żydowskiego ludobójstwa w Gazie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości (MTS) ogłosił, że we wtorek 30 kwietnia br. wyda orzeczenie w sprawie Niemiec, oskarżonych przez Nikaraguę o ułatwianie dokonywania ludobójstwa w Gazie przez żydowskich nazistów.

Niemcy stanęły przed MTS za wspieranie żydowskiego ludobójstwa Palestyńczyków w Gazie. „We wtorek (30 kwietnia 2024 r. – przyp. red.) Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości wyda postanowienie w sprawie wniosku o wskazanie środków tymczasowych złożonego przez Nikaraguę w sprawie dotyczącej rzekomego naruszenia niektórych zobowiązań międzynarodowych w odniesieniu do okupowanego terytorium palestyńskiego”napisano w oświadczeniu Trybunału.

Zgodnie z oświadczeniem o godzinie 15:00 (13:00 GMT) w Pałacu Pokoju w Hadze odbędzie się publiczne posiedzenie, podczas którego sędzia Nawaf Salam, przewodniczący Trybunału, odczyta jego orzeczenie.

Nikaragua wszczęła postępowanie przeciwko Niemcom przed Trybunałem w Hadze, oskarżając Berlin o ułatwianie ludobójstwa w Gazie poprzez udzielanie reżimowi żydowskich nazistów wsparcia politycznego i wojskowego.

Na początku kwietnia br. Nikaragua zwróciła się do Trybunału o wydanie środków zabezpieczających wobec Niemiec, tak aby wstrzymały eksport broni do Izraela i uchyliły decyzję o zawieszeniu finansowania Agencji ONZ ds. uchodźców palestyńskich, czyli UNRWA.

Po tym, jak delegacja niemiecka przedstawiła swoje argumenty, sędzia Salam zakończył przewód sądowy i powiedział, że Trybunał wkrótce wyda orzeczenie w sprawie wniosku Nikaragui.

Niemcy są jednym z największych zwolenników izraelskiej ofensywy wojskowej w Gazie, pomimo rosnącej presji społecznej. Kanclerz Olaf Scholz wielokrotnie powtarzał, że jego kraj ponosi szczególną odpowiedzialność za Izrael ze względu na nazistowską historię.

NASZ KOMENTARZ: Nazistowska przeszłość Niemiec doprowadziła do wspierania nazistowskich metod przez nazistowski Izrael tu i teraz. Żenada i chichot historii jednocześnie.

Polecamy również: Dantejskie sceny w ukraińskich konsulatach. Na dekowników padł blady strach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!