Wiadomości

Ukraińcy zostali wyrzuceni z hotelu z powodu wywieszenia czerwowo-czarnych flag

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Właściciele jednego z najpopularniejszych greckich hoteli eksmitowali ukraińskich gości, bowiem nie spodobało im się wywieszeni przez nich czerwowo-czarnych flag.

Rzecz opisała na Facebooku kijowianka, psycholog Natalia Podoliak. Chodzi o rodzinny obóz, który zakwaterowany został w hotelu Bomo Calamos Beach na wyspie Kalamos.

„Po przyjeździe, jak zwykle, dumnie wywiesiliśmy nasze flagi na naszych balkonach. Dzieci z dumą oświadczyły, że jesteśmy Ukraińcami i swobodnie komunikujemy się w języku angielskim ze wszystkimi mieszkańcami hotelu i personelu, więc było wesoło przeszłoby y 10 dni naszego odpoczynku, gdyby pewnego dnia jeden z mieszkańców nie poskarżył się, że nasze flagi godzą w jego uczucia” – napisała Podoliak.

Po otrzymaniu skargi pracownicy hotelu, bez wiedzy Ukraińców, usunęli flagi z balkonów, otwierając pokoje kluczem, kiedy gości nie było w środku.

„Byłam zszokowana, zaczęłam dociekać, co spowodowało ów akt agresji, na co powiedziano mi, że naruszyłam obowiązujące w Grecji prawo” – oburzała się Podoliak.

Później przedstawiciel hotelu powiedział jej, że chociaż tak naprawdę nie naruszono żadnych przepisów, to odpoczywa w prywatnym hotelu, który określa własne zasady. Kobieta poprosiła o telefon na policję, ale postanowiła nie informować organów ścigania o incydencie.

„Nie zadzwoniłam, aczkolwiek pod moją pieczą były 33 osoby, w tym dzieci zabitych ATO-wców, i trzy babcie, które przeżyły ogromny stres” – ciągnęła Podoliak.

Kilka godzin po tym incydencie telefonicznie poinformowano ją, że dyrektor hotelu Bomo Calamos Beach eksmituje ją i całą ekipę, obiecując zwrot pieniędzy za ostatni dzień pobytu.

W rezultacie Ukraińcy musieli zakończyć swój pobyt w Grecji wcześniej, niż zamirzali…

/obozrevatel.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!