Wiadomości

Ordo Iuris: IKEA naruszyła dobra osobiste pana Tomasza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Firma IKEA wydała niezgodne z prawdą oświadczenie na temat pracownika zwolnionego za cytowanie fragmentów Pisma Świętego. Sprawa została przez władze firmy nierzetelnie opisana. Zwolniony pracownik, wbrew fałszywym insynuacjom kierownictwa przedsiębiorstwa, nie nawoływał do agresji, a jedynie dał wyraz swoim przekonaniom religijnym poprzez zamieszczenie prostych cytatów z Pisma Świętego w powszechnym tłumaczeniu Biblii Tysiąclecia.

Przedstawienie sprawy w taki sposób narusza dobra osobiste Tomasza K. Ponadto, uznanie cytowania Biblii za niedopuszczalne, stanowi rażący brak tolerancji wobec chrześcijan. Przytoczenie przez mężczyznę cytatów z Pisma Świętego miało jedynie uzasadnić wypływający z katolickiego systemu wartości sprzeciw wobec promowania ideologii ruchu LGBT.

Wpis Tomasza K. był reakcją na artykuł rozsyłany przez władze firmy IKEA do pracowników, w którym propagowano ideologię ruchu LGBT pod tytułem „Włączenie LGBT+ jest obowiązkiem każdego z nas”. Pracownik nie zgodził się na obligowanie personelu przedsiębiorstwa do realizowania ideologicznych postulatów (poprzez używanie zideologizowanego języka). Zwolnienie go ze względu na wyznanie jest naruszeniem Kodeksu pracy.

„Insynuacja zawarta w oświadczeniu IKEA jest niedopuszczalna i narusza dobra osobiste pana Tomasza. Treść tej zmanipulowanej informacji będzie podstawą osobnego pozwu przeciwko spółce. IKEA w swoim najnowszym oświadczeniu próbuje cenzurować Pismo Święte – wskazuje na cytat ze Starego Testamentu jako prawnie niedopuszczalny i uzasadniający zwolnienie pracownika. Oświadczenie kierownictwa przedsiębiorstwa można odczytywać jako motywowane uprzedzeniami wobec chrześcijan” – stwierdza Prezes Instytutu Ordo Iuris adw. Jerzy Kwaśniewski.

Komentarz pana Tomasza:

/ordoiuris.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!