Wiadomości

Ukraińcy wzięli do niewoli Niemców walczących w szeregach Grupy Wagnera

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podają niemieckie media, w czasie walk pod Bachmutem Ukraińcy schwytali dwóch Niemców. Jeden żołnierz przyjechał z Lipska, drugi z Berlina. Walczyli w grupie Wagnera.

O sprawie informuje “Tagesspiegel”. Dziennik opublikował wywiad z mężczyzną, również Niemcem, ukrywającym się pod pseudonimem Ben Kauler, który jest ochotnikiem z Międzynarodowego Legionu Obrony Ukrainy i służył jako tłumacz na przesłuchaniu dwóch Niemców, aresztowanych pod Bachmutem, którzy udali się do Rosji, aby dołączyć do oddziałów Wagnera.

– Ponieważ obaj Niemcy nie mówili dobrze po angielsku, zostałem przydzielony do towarzyszenia im w drodze do Kijowa i tłumaczenia podczas ich przesłuchania – poinformował Ben Kauler. Jeden z pochodził z Lipska i miał rosyjskie korzenie. Drugi nazywał się Volker i był z Berlina – oznajmił Ben Kauler.

Volker był przez długi czas bezrobotny w domu i we wrześniu wyjechał do Rosji, by dołączyć do trupy Wagnera. Nie posiadał żadnego wcześniejszego doświadczenia wojskowego i twierdził, że zrobił to tylko dla pieniędzy.

– Jego pensja była znacznie wyższa niż moja. Dostaję 3000 euro miesięcznie. Jako najemnik Wagnera otrzymuje 5000 $ plus dodatki, co daje mu zarobek 7000 $. Jednak twierdzi, że może zarobić dodatkową pensję: jeśli zabije jednego z nas cudzoziemców i przedstawi paszport zwłok jako dowód, dostanie dodatkowe 10 000 dolarów – poinformował Ben Kauler.

Jak przekazał Kauler, nie tylko Niemcy walczą w Grupie Wagnera na Ukrainie. Wśród więźniów schwytanych pod Bachmutem byli także Amerykanin, Francuz, Brytyjczyk i Syryjczyk. “Tagesspiegel” zaznacza, ze względów bezpieczeństwa prawdziwe nazwisko Ben Kaulera nie może zostać podane do wiadomości publicznej. Jego tożsamość jest jednak znana redakcji.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!