Polska Wiadomości

Ukraińcy truli Polaków podrabianymi lekami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Placówki SG Warszawa-Okęcie zatrzymali trzech “uchodźców”. Ukraińcy są podejrzewani o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości produktów leczniczych bez pozwolenia.

Ukraińcy truli Polaków podrabianymi lekami. Zabezpieczono kilkadziesiąt rodzajów leków na potencję, których ilość oszacowano na kilka milionów tabletek.

W toku czynności służbowych przeszukano trzy lokale mieszkalne należące do podejrzanych, gdzie ujawniono ponad 700000 sztuk tabletek zawierających w swoim składzie substancje chemiczne takie jak: sildenafil, tadalafil czy vardenafil, które nie zostały dopuszczone do obrotu na terytorium RP. Czarnorynkowa wartość tych środków szacowana jest na ponad 8 milionów złotych.

W trakcie przeszukań funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli dokumentację związaną z wynajmem na terenie Warszawy kontenera morskiego, w którym dodatkowo ujawnili kilkadziesiąt rodzajów leków na potencję, liczoną w milionach tabletek.

Czynności procesowe w zliczaniu i szacowaniu ich wartości trwają. Wobec zatrzymanych sąd zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

NASZ KOMENTARZ: Jak zwykle w takich sytuacjach apelujemy o odesłanie przestępców na Ukrainę. Ze swoim sprytem i smykałką do biznesu, opisani Ukraińcy bez wątpienia przydadzą się służbom logistycznym ich niepokonanej armii.

Polecamy również: Żydowscy naziści zabili kolejnych 100 cywilów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!