Polska Wiadomości

Ukraińcy są “oburzeni” tym, że Polacy nie zestrzeliwują rosyjskich rakiet

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na dużym ukraińskim portalu “Europejska Prawda” ukazał się tekst mówiący, że podejmowanie przez Polaków tematu rzezi wołyńskiej w trakcie trwania wojny rosyjsko-ukraińskiej, a także zaniechanie zestrzeliwania rosyjskich rakiet nad Ukrainą jest “oburzające”.

Ukraińcy są oburzeni tym, że Polska nie zestrzeliwuje rosyjskich rakiet. “Wsparcie Polski dla Ukrainy na arenie międzynarodowej, wysyłanie pomocy wojskowej i „otwieranie drzwi” dla ukraińskich uchodźców są podstawą wdzięczności i podziwu” – zaczęła autorka artykułu, Natalia Iszczenko.

“Jednak jednoczesna próba poruszenia kwestii „rzezi wołyńskiej” w niezwykle trudnym dla Ukraińców czasie, blokowanie granic z powodu niezadowolenia z eksportu ukraińskiego zboża, przypadki braku szacunku dla ukraińskich uchodźców, wreszcie odmowa zestrzeliwania rosyjskich rakiet nawet wtedy, gdy przelatują nad terytorium Polski – wszystko to staje się powodem irytacji i oburzenia na Ukrainie” – napisała w dalszej części.

Autorka tekstu zasugerowała, że Polska wchodząc w interakcje i komunikując się z ukraińskimi partnerami, musi brać pod uwagę nadzwyczajne okoliczności. Jej zdaniem próby wywierania presji na Ukraińców będących w stanie wojny, aby porzucili swoje wyobrażenia o “bohaterskiej przeszłości wielu pokoleń bojowników o niepodległość Ukrainy” są skandaliczne.

Autorka zaatakowała także protesty rolników i przewoźników odbywające się na wspólnej granicy. Z jej perspektywy działania te mają być “sabotażem” oraz “otwarcie wrogimi działaniami”.

“Prawdopodobnie pokojowe polskie miasta i wsie tego nie rozumieją, ale gdy nieustannie chcą cię zabić, nawet jeśli nie jesteś w okopie, a we własnym domu, postrzeganie świata staje się czarno-białe, bez odcieni. Zablokowane granice, które mogłyby spowodować opóźnienie w dostawach towarów na front, są odbierane jako jednoznacznie wrogi akt” – napisała.

NASZ KOMENTARZ: Bezczelność Ukraińców sięga zenitu. Po tym wszystkim, co otrzymali od Polski za darmo, nie dość, że nadal gloryfikują zbrodniarzy, to jeszcze próbują zakazać nam dbania o swoją gospodarkę i pamięć historyczną. Domagają się też dołączenia do nie naszej wojny.

Polecamy również: Kanada wprowadza toalety “neutralne płciowo”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!