Świat Wiadomości

Kanada wprowadza toalety “neutralne płciowo”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komunisty rząd Justina Trudeau dąży do tego, by toalety dla kobiet i mężczyzn w budynkach użyteczności publicznej Kanady były „neutralne pod względem płci”. Na pierwszy ogień idzie budynek kanadyjskiego parlamentu. Kobiety obawiają się, że doprowadzi to do wzrostu przemocy seksualnej.

Kanada wprowadza toalety “neutralne płciowo”. Po raz pierwszy od dziesięcioleci kobiety nie będą miały własnych toalet w budynku parlamentu Kanady. To wynik decyzji premiera Justina Trudeau, który ogłosił, że wszystkie toalety wkrótce staną się „neutralne pod względem płci”. Skrajnie lewicowy poseł Don Davies stojący za pomysłem twierdzi, że „polityka wykluczająca toalety neutralne płciowo stwarza znaczne bariery dla osób trans, niebinarnych i apłciowych”.

Decyzję, która pozbawia kobiety i mężczyzn prywatności podczas korzystania z ubikacji w parlamencie, ogłosił Minister Usług Publicznych Jean-Yves Duclos. Pod jego przywództwem i za błogosławieństwem Trudeau około 200 łazienek w obszarze Center Block, stanie się bardziej „dostępne” i „inkluzywne”.

Według Duclos remonty łazienek mają na celu „spełnienie oczekiwań i potrzeb” “Kanadyjczyków LGBT” oraz dostosowanie się do „wymagań lat 30. XXI wieku”. – Chodzi o bardzo szerokie przesłanie dotyczące włączenia społecznego – stwierdził minister.

Nacisk na toalety „neutralne pod względem płci” następuje po tym, jak poseł NDP Don Davies złożył petycję do Izby Gmin, żądając wprowadzenia zakazu korzystania z łazienek dla mężczyzn i kobiet w federalnych miejscach pracy. – Dotychczasowe zasady są wykluczające dla osób trans, niebinarnych i nieprzystosowanych płciowo” – stwierdził Davies.

Tymczasem kanadyjska Organizacja Praw Kobiet (CAWSBR) bije na alarm, że likwidacja toalet przeznaczonych wyłącznie dla kobiet może doprowadzić do wzrostu przemocy seksualnej wobec nich. „Kobiety i dziewczęta w Kanadzie są pięć razy częściej ofiarami napaści na tle seksualnym niż mężczyźni, a 99% napaści na tle seksualnym dokonują mężczyźni” – podaje CAWSBR.

Według CAWSBR usunięcie „przestrzeni z segregacją płciową” wraz z wprowadzeniem obiektów „neutralnych pod względem płci” oznacza, że ​​„przestrzenie przeznaczone wyłącznie dla kobiet, które nadal istnieją, tracą znaczenie, ponieważ każdy mężczyzna, który zdecyduje, że identyfikuje się jako dziewczyna, lub kobieta może teraz korzystać z udogodnień dla dziewcząt/kobiet”.

W ciągu ostatnich kilku lat zauważalny jest nacisk na kraje Zachodu, aby aktywnie promować ideologię gender wśród młodych ludzi, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Doprowadziło to do tego, że rządy zaangażowane w agendę sodomicko-gomorycką, wprowadziły w męskich łazienkach produkty higieny kobiecej.

15 grudnia 2023 roku w Kanadzie weszły w życie nowe przepisy, które zmuszają instytucje federalne, w tym bazy wojskowe, do zapewniania „zestawów menstruacyjnych” w męskich łazienkach. Chodzi o promocję „inkluzywności”.

W 2017 roku Senat Kanady przyjął ustawę o prawach “osób transpłciowych”, która dodaje „ekspresję płciową” i „tożsamość płciową” do kanadyjskiego Kodeksu praw człowieka oraz do sekcji dotyczącej przestępstw z nienawiści w Kodeksie karnym.

NASZ KOMENTARZ: Komunizm cechuje się tym, że stwarza problemy, z którymi następnie bohatersko walczy. Niestety, tracą na tym zwykli ludzie.

Polecamy również: Izrael przygotowuje się na nakazy aresztowania zbrodniarzy, wydane przez MTK

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!