Polska Wiadomości

Ukraińcy zaczęli nielegalnie przekraczać polską granicę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Krościenku (woj. podkarpackie) zatrzymali trzech Ukraińców, którzy weszli do Polski w miejscu niedozwolonym. Aresztowano także Ukrainkę, która miała przewieźć nachodźców do Czech.

Ukraińcy zaczęli nielegalnie przekraczać polską granicę. Do zdarzenia doszło w niedzielę 23 czerwca br. na odcinku polsko-ukraińskiej granicy ochranianym przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Krościenku. “W rejonie przygranicznym mundurowi wylegitymowali trzech mężczyzn, obywateli Ukrainy w wieku od 25 do 30 lat. Cudzoziemcy twierdzili, że przebywają w Bieszczadach w celach turystycznych i są zakwaterowani w pobliskim hotelu”napisała SG w komunikacie.

Jak twierdzą polscy funkcjonariusze, ukraińcy nachodźcy przyznali, że współpracują z kobietą, która miała ich przewieść do Czech. Ukrainka jest w Polsce legalnym “uchodźcą wojennym”. “Mundurowi szybko zlokalizowali 27-letnią kobietę. W międzyczasie strażnicy graniczni znaleźli także miejsce nielegalnego wejścia do Polski. Ostatecznie mężczyźni przyznali się do przekroczenia granicy wbrew przepisom, chcieli dotrzeć do Czech. Rolą zatrzymanej kobiety była pomoc w podróży na zachód” – czytamy.

Zatrzymani Ukraińcy usłyszeli zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Otrzymali też zakaz wjazdu do strefy Schengen na 3 lata i zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.

Ukrainka usłyszała z kolei zarzuty pomocnictwa w nielegalnym przekroczeniu granicy i także dobrowolnie poddała się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Otrzymała także zakaz wjazdu do strefy Schengen na 5 lat i wróciła na Ukrainę.

NASZ KOMENTARZ: Wszystko wskazuje na to, że niezwyciężona ukraińska armia zyskała właśnie trzech nowych rekrutów. To świetna wiadomość!

Polecamy również: Niemcy chcą odebrać Ukraińcom zasiłki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!