Polska Wiadomości

Ukraińcy i Rosjanie oskarżeni o porwanie i rozbój

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Warszawska policja poinformowała o zatrzymaniu czterech mężczyzn, odpowiedzialnych za porwanie i rozbój na szkodę Polaka.

Ukraińcy i Rosjanie zostali zatrzymani 23 lutego br. w Warszawie. W jednej z kawiarni na terenie dzielnicy Wola doszło do porwania. W godzinach popołudniowych do lokalu weszło kilku mężczyzn, którzy siłą i przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną wyprowadzili na zewnątrz pokrzywdzonego.

“Stosując przemoc umieścili go w aucie i odjechali w kierunku jego miejsca zamieszkania. Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzani po dojeździe na warszawskie Włochy dokonali kradzieży rzeczy o wartości ponad 10 000 złotych. Zabronili pokrzywdzonemu kontaktu z policją i zostawili go w jego mieszkaniu” – podała policja.

Po uzyskaniu informacji o zdarzeniu do działań natychmiast przystąpili stróże prawa z Ochoty. Po kilku godzinach przy ulicy Równoległej na warszawskich Włochach wspólnie ze stołecznymi wywiadowcami oraz funkcjonariuszami warszawskiego Oddziału Prewencji Policji zatrzymali czterech mężczyzn narodowości ukraińskiej i rosyjskiej, dwóch w wieku 24 lat, jednego 25-latka oraz 29-latka. W wyniku wszystkich czynności policjanci odzyskali skradzione wcześniej mienie oraz zabezpieczyli pistolet gazowy, pałki teleskopowe oraz kastety.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty związane z pozbawieniem wolności osoby, rozbojem oraz zmuszaniem do określonego zachowania.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota, stosując wobec zatrzymanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Może im grozić do 20 lat pozbawienia wolności.

NASZ KOMENTARZ: Dzięki zalaniu Polski imigrantami z Rosji, Gruzji i Ukrainy, powoli zaczynają u nas wracać lata 90-te, kiedy wielkimi miastami rządziły mafie. w sporej mierze złożone z obcokrajowców.

Polecamy również: Pijani Ukraińcy chcieli wypłynąć statkiem w morze. Zostali zatrzymani

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!