Europa Wiadomości

Ukraina: Coraz więcej samorządów decyduje się wywieszać banderowskie flagi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Już 136 lokalnych samorządów z inicjatywy radnych będących członkami Swobody podjęło decyzje o wywieszaniu „rewolucyjnej czerwono-czarnej flagi na budynkach publicznych z okazji doniosłych rocznic narodowowyzwoleńczej walki narodu ukraińskiego” – poinformował dzisiaj na Facebooku Ołeh Tiahnybok, lider neobanderowskiego Ogólnoukraińskiego Zjednoczenia Swoboda.

Dodał przy tym, że tylko w ostatnim czasie takie uchwały podjęły rady w : w Derażni oraz Gródku w obwodzie chmielnickim, Nieżynie w obwodzie czernihowskim, Obuchowie w obwodzie kijowskim oraz w Korosteszowie w obwodzie żytomierskim.

Fotografia przedstawia Tiahnyboka z innymi działaczami wokół kamienia na miejscu, gdzie będzie ustawiony pomnik Stefana Bandery w Chmielnickim.

W Radzie Najwyższej po wyborach w 2014 r. partię „Swoboda” reprezentuje 6 deputowanych wybranych w okręgach jednomandatowych (po jednym okręgu jednomandatowym w obwodach: połtawskim, rówieńskim, tarnopolskim i kijowskim i w dwóch okręgach jednomandatowych w Kijowie).

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!