Świat Wiadomości Wiara

W USA Katolicki Uniwersytet wybudował… pokój modlitwy dla muzułmanów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Katolicki Uniwersytet świętego Ambrożego w amerykańskim stanie Iowa przeznaczył pokój do modlitwy dla muzułmanów i wyznawców innych religii niechrześcijańskich. Decyzja ta wywołała oburzenie środowisk konserwatywnych. Podkreślają oni, że w krajach islamskich trwają prześladowania chrześcijan.

„Gdy chrześcijanie, w tym wielu katolickich duchownych i wiernych cierpią prześladowania za wiarę w krajach zdominowanych przez muzułmanów, Uniwersytet świętego Ambrożego w Iowa otworzył specjalną salę modlitwy dla muzułmanów” – czytamy w petycji Akcji Studenckiej TFP.

W pokoju otwartym 8 maja umieszczono odrębną przestrzeń do modlitwy dla mężczyzn i kobiet. A także urządzenia do rytualnego mycia stóp. Uczelnia udostępniła je „do codziennej modlitwy dla studentów wiary muzułmańskiej wiary lub innych religii wolących modlić się w innym miejscu, niż w kaplicy Chrystusa Króla” – czytamy w informacji na stronie uniwersytetu.

Przewodniczący samorządu studenckiego Matthew Mahoney stwierdził, że nowe miejsce modlitwy pokazuje troskę uniwersytetu o studiujących muzułmanów i ludzi wszystkich wiar.

Przeciwko decyzji władz Uniwersytetu świętego Ambrożego zaprotestowali konserwatyści z Akcji Studenckiej TFP. „Co z wiernością Jedynej Prawdziwej Wierze? Nasz Boski Zbawiciel powiedział jasno: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie” (J 14,6) – podkreślają.

Akcja Studencka TFP cytuje także świętego Jana Bosko. Podkreślał on, że „doktryny mahometańskie są absurdalne, niemoralne i niszczące, a nauki Jezusa Chrystusa – poważne, wzniosłe i najczystsze”. „Święty Tomasz z Akwinu dodaje, że kto pokłada jakąkolwiek nadzieję w słowach Mahometa, wierzy głupio” – podkreślają także autorzy oświadczenia. Powołują się ponadto na słowa świętego Alfonsa Marii Liguoriego. Uznawał on raj mahometański za odpowiedni dla bestii.

Pod petycją podpisało się już ponad 12 tys. osób.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!