Kolejne sankcje wobec Rosji zatwierdzone
Wiadomości

Unia Europejska zatwierdziła czwarty pakiet sankcji wobec Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kolejne sankcje wobec Rosji zatwierdzone.

Stali Przedstawiciele UE (COREPER) zatwierdzili w poniedziałek czwarty pakiet sankcji przeciwko Rosji w związku z wojną na Ukrainie. Jest on wymierzony w osoby fizyczne i prawne zaangażowaneh w agresję na Ukrainę, a także w kilka sektorów rosyjskiej gospodarki.

Sankcje wejdą w życie z chwilą ich opublikowania w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Poinformowała o tym francuska prezydencja Rady Unii Europejskiej na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

Ponadto unijni ambasadorowie zatwierdzili wezwanie skierowane do WTO w sprawie rosyjskiej agresji na Ukrainę, w którym wzywa się do zniesienia korzyści, jakie Rosji przynosi członkostwo w organizacji, oraz wstrzymanie wniosku o członkostwo w WTO Białorusi.

Wcześniej media informowały, że czwarty pakiet sankcji przewiduje nowe restrykcje wobec największych rosyjskich koncernów naftowych Rosnieft, Transnieft i GazpromNieft. Jednak UE będzie nadal kupować od nich ropę.

Ponadto, według doniesień medialnych, UE zgodziła się dodać właściciela klubu piłkarskiego Chelsea Romana Abramowicza do listy rosyjskich miliarderów objętych sankcjami. W ramach czwartego pakietu sankcji UE zabroni eksportu do Rosji dóbr luksusowych, w tym drogich samochodów. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała wcześniej, że zostanie również wprowadzony zakaz importu rosyjskich wyrobów stalowych i żelaznych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!