Świat Wiadomości

Udziałowcy Facebooka mają dość Zuckerberga! Chcą się go pozbyć!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mark Zuckerberg, założyciel i główny akcjonariusz Facebooka, zaszedł za skórę części udziałowców. Grupa zrzeszona jest w organizacji SumOfUs, która zajmuje się prawami pracowniczymi, respektowaniem praw człowieka, korupcją w firmach, a nawet podejściem korporacji do zmian klimatycznych.

SumOfUs stworzyło petycję o odwołanie Marka Zuckerberga i zastąpienie go niezależnym prezesem. Petycję podpisało ponad 300 tysięcy osób, w tym około 1500 udziałowców Facebooka. Nie wiadomo jednak jaka jest ich suma udziałów w spółce.

Jedną z przyczyn dla której udziałowcy są przeciwko Zuckerbergowi jest zeszłoroczna zmiana struktury akcjonariatu spółki, która umocniła władzę Zuckerberga i zwiększyła jego kontrolę nad Facebookiem. W tej sprawie już wcześniej jeden z akcjonariuszy złożył pozew, aby zapobiec utworzeniu dodatkowych akcji “klasy C”. Powód uznał, że jest to działanie nieuczciwe w stosunku do pozostałych akcjonariuszy.

Facebook nie odniósł się jeszcze do propozycji SumOfUs, aby wymienić Zuckerberga. Najprawdopodobniej na oświadczenie będzie trzeba poczekać do kwietnia.

Źródło: venturebeat.com
/dzienniknarodowy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!