Wiadomości

Uciekła z kwarantanny, bo jest wegetarianką, a dali jej kiełbasę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Podobno od wczoraj na komendzie policji na Jeżycach siedzi kobieta – bezdomna z Berlina, która została objęta kwarantanną, bo podejrzewano u niej koronawirusa po powrocie z Niemiec, ale z niej uciekła. Zróbcie coś z tym, bo to może być zagrożenie dla wszystkich, którzy się w jej pobliżu pojawią – powiadomił portal epoznan.pl jeden z czytelników.

Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji potwierdza, że na komisariacie Poznań Jeżyce przy ulicy Kochanowskiego od wczoraj w poczekalni siedzi kobieta.

– Wróciła z Niemiec do Polski i w związku z tym ma odbyć 14-dniową kwarantannę. Ponieważ nie ma stałego miejsca zamieszkania, wskazano jej lokalizację w Słubicach, w której ma przejść kwarantannę. Niewiadomo jak ta kobieta znalazła się w Poznaniu. Po prostu pojawiła się na komisariacie policji na Jeżycach i z rozbrajającą szczerością powiedziała, że wróciła z Niemiec, na granicy sprawdzono jej temperaturę, nie miała podwyższonej, ale nakazano jej odbyć prewencyjnie kwarantannę. Ponieważ, jak sama stwierdziła, rodzina nie chce mieć z nią nic wspólnego, skierowano ją do wyznaczonego miejsca w Słubicach, gdzie tę kwarantannę miała przejść – opowiada Borowiak.

– Kobieta spędziła tam tylko jedną noc, bo jak powiedziała policjantom, obsługa była tam dla niej niemiła, a dodatkowo ona jest wegetarianką, a do jedzenia dano jej chleb i kiełbasę. Uznała, że nie chce mieć nic wspólnego z tymi ludźmi, opuściła miejsce kwarantanny, wsiadła do autobusu i pociągu i dojechała do Poznania. Na komisariat zwróciła się z prośbą o pomoc – dodaje.

Już w środę wieczorem o sytuacji poinformowano urzędników z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. – Służby wojewody szukają teraz miejsca w Poznaniu, do którego kobieta mogłaby trafić, by odbyć kwarantannę. Czekamy na informację z WUW – mówi Andrzej Borowiak.

Kobieta obecnie jest odizolowana od policjantów czy osób, które chciałyby coś załatwić na komisariacie. Komisariat może normalnie pracować. – Niestety to kolejny w ostatnich dniach przykład skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania ludzi. Prosimy o stosowanie się do wytycznych służb, bo w przeciwnym razie będziemy mieć wysyp takich sytuacji – kończy.

/epoznan.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!