Wiadomości

Oferowała w internecie „domowe testy na koronawirusa”, zajęła się nią policja

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Chrzanowska policja udaremniła internetowe oszustwo. Mieszkanka gminy Trzebinia przygotowywała się do dokonania wyłudzenia oferując w sieci „domowe testy na koronawirusa”. Policja apeluje o rozwagę i zdrowy rozsądek przy zakupie asortymentu mającego nas chronić przed wirusem.

17 marca br. jeden z funkcjonariuszy KPP w Chrzanowie przeglądając strony internetowe natknął się na Facebooku na ofertę zakupu testu na COVID-19, który można wykonać samodzielnie w miejscu zamieszkania. Z uwagi na panującą sytuację zainteresował się tym postem udostępnionym przez mieszkankę gminy Trzebinia. W poście kobieta ogłosiła, że testy będą dostępne od poniedziałku w cenie pomiędzy 35-50 zł, z dopiskiem, że będzie możliwa wysyłka. W związku z tym prosiła o skontaktowanie się z nią z podaniem numeru kontaktowego.

W powyższej sprawie Komisariat Policji w Trzebini przeprowadził wstępne czynności mające wyjaśnić okoliczności sprawy. Ustalono, że kobieta nie miała możliwości aby dysponować takimi testami. Rozważane jest zatem wszczęcie postępowania w związku z usiłowaniem oszustwa – za co grozi do 8 lat pozbawiania wolności.

W czasie walki z COVID-19 Policja apeluje o rozwagę i zdrowy rozsądek przy zakupie asortymentu mającego nas chronić przed wirusem. Mogą pojawić się osoby, które żerując na ludzkiej obawie przed chorobą próbują czerpać z korzyści z z obecnej sytuacji jaka panuje w kraju i za granicą.

/malopolska.policja.gov.pl//

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!