Wiadomości

Tymczasowy areszt dla trenera Młodej GieKSy, chodzi o zarzut molestowania chłopców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jest tymczasowy areszt dla trenera Młodej GieKSy. Usłyszał zarzuty molestowania chłopców. Wczoraj sąd zdecydował, że 27-letni mieszkaniec województwa lubelskiego spędzi 3 miesiące za kratami. Trafił tam po zarzutach o molestowanie seksualne chłopców z akademii piłkarskiej GKS-u Katowice. Trener usłyszał w sumie zarzuty dopuszczenia się „innej czynności seksualnej” względem dwóch młodych zawodników – czytamy na portalu infokatowice.pl.

Informacja o tym, że nastolatek mógł stać się ofiarą pedofila, dotarła do będzińskich stróżów prawa od rodziców dziecka. Składający zawiadomienie wskazali też mężczyznę, który miał dopuścić się tego przestępstwa. Do napastowania 13-latka miało dojść w trakcie drogi powrotnej z meczu w Tychach w minioną sobotę.

– Jak się okazało, 27-latek pracował w akademii piłkarskiej jednego ze śląskich klubów sportowych, gdzie miał bezpośredni kontakt ze swoimi ofiarami. Mężczyzna został zatrzymany w miniony poniedziałek po południu na terenie województwa lubelskiego. W trakcie wykonywanych pod nadzorem prokuratury czynności, ustalono jego kolejną ofiarę. Po raz pierwszy mężczyzna miał się dopuścić przestępstwa wobec małoletnich blisko dwa lata temu – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

„Fundacja „Sportowe Katowice” przywiązuje wielką wagę do prawidłowego i bezpiecznego rozwoju wszystkich swoich podopiecznych. Dlatego informacja dotycząca podejrzenia niedopuszczalnego zachowania jednego z pracowników sprawiła, że podjęte zostały natychmiastowe i zdecydowane działania. Fakt ten został niezwłocznie zgłoszony na policję. Decyzją zarządu Fundacji pracownik został od razu zawieszony w obowiązkach. Co najważniejsze, o podjętych działaniach pilnie poinformowano rodziców wszystkich zawodników, z którymi zawieszony pracownik miał kontakt. Fundacja zapewniła opiekę psychologiczną zarówno zawodnikom, jak i rodzicom potrzebującym tego typu pomocy” – czytamy z kolei w komunikacie Fundacji.

/infokatowice.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!