Wiadomości

Co z listem 60 senatorów USA do premiera Morawieckiego w sprawie „zwrotu mienia żydowskiego”?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Biura amerykańskich senatorów Tammy Baldwin i Marco Rubio zaprzeczają, by wysłali oni list do premiera Morawieckiego w sprawie restytucji mienia ofiar Holokaustu. Marcin Makowski z „Wirtualnej Polski” – powołując się na anonimowe źródła w Kongresie USA – podał informację, że list do szefa polskiego rządu w tej sprawie podpisało i wysłało około 60 amerykańskich senatorów, domagając się zdecydowanego działania w kontekście ustawy JUST Act 447.

Marcin Makowski, autor artykułu WP, jako sygnatariuszy listu wskazał dwoje senatorów: Tammy Baldwin z Wisconsin i Marco Rubio z Florydy. Jednak pracownicy waszyngtońskiego biura senatora Rubio nie słyszeli o nowym liście do polskiego premiera w sprawie restytucji mienia ofiar Holokaustu. Zapytani o tą sprawę przez korespondenta Polskiego Radia byli przekonani, że chodzi o list z marca zeszłego roku, który podpisało wtedy 59 senatorów.

Informacjom WP zaprzeczyli też współpracownicy senator Tammy Baldwin, która została wskazana jako inicjatorka listu. „Nasze biuro nie wysyłało kolejnego listu w tej sprawie” – brzmi krótkie oświadczenie biura prasowego senator Baldwin.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!