Wiadomości

„Tygodnik Powszechny” solidarny z feministką, która sprofanowała wizerunek Matki Boskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Będący rzekomo organem katolickim „Tygodnik Powszechny” raz za razem daje wyraz temu, iż z religią katolicką nie jest mu po drodze, a wskazania Pisma Świętego traktuje wręcz z drwiną. Nie inaczej jest i teraz, gdy wierni wstrząśnięci są barbarzyńskim zbezczeszczeniem wizerunku Matki Boskiej.

– Dziś o szóstej rano policja aresztowała kobietę za to, że aureole Matki Boskiej i Jezusa przedstawiła w kolorach tęczy (na zdj.). Tymczasem w „TP” jezuita o. James Martin mówi: „Jezus dziś stałby z osobami LGBT, bo one są najbardziej marginalizowane” – mogliśmy przeczytać na twitterowym koncie „Tygodnika Powszechnego”.

Na słowa te zareagował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który napisał: „Obecny Tygodnik Powszechny to tylko pseudo-katolicka mutacja d. TP. Najpierw tuba GW Michnika, a później na garnuszku ITI. Już w 1991 r. kard. F. Macharski wycofał asystenta kościelnego. Najwyższy czas, aby redakcja miała cywilną odwagę wyprowadzić się z kurii @ArchKrakowska”.

„Gdy ktoś rozrzucił wieprzowinę przed wejściem do meczetu na Ochocie to te same środowiska które pieją z zachwytu nad Matką Boską z tęczą ryczały o rasizmie i zbrodni na miarę zamachu terrorystycznego. Nie popieram ani jednego ani drugiego ale hipokryzja przyprawia mnie o torsje” – skomentował reakcje lewaków Witold Repetowicz.

/twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!