Wiadomości

Drugi dzień matur i kolejne alarmy bombowe w całym kraju

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szkoły ponadgimnazjalne, podobnie jak w poniedziałek, zgłaszają do służb i do okręgowych komisji egzaminacyjnych, że otrzymały drogą mailową informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego – poinformował dyrektor CKE Marcin Smolik we wtorek, w dniu egzaminu maturalnego z matematyki.

We wtorek o godzinie 9 rozpoczął się egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, obowiązkowy dla wszystkich maturzystów.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej przed rozpoczęciem egzaminu powiedział: „Sytuacja wygląda podobnie jak wczoraj. Wiemy, że szkoły zgłaszają do służb i do okręgowych komisji egzaminacyjnych informacje. Zbieramy je na bieżąco”.

We wtorek, w pierwszym dniu matur, 122 szkoły zgłosiły do OKE, że otrzymały drogą mailową informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego. Dziś takich przypadków było wielokrotnie więcej…

– Dyrektorzy szkół i dyrektorzy OKE wiedzą, że jeżeli służby sprawdzają zgłoszenie, egzamin może rozpocząć się później. Dziś jest sytuacja wyjątkowo komfortowa, bo o 14 rozpoczyna się egzamin z łaciny, który pisze około 100 osób, więc w razie czego rozpoczną egzamin później – poinformował Smolik.

– Dyrektorzy wiedzą, że jeżeli egzamin nie rozpocznie się o czasie, mają trzymać uczniów bez możliwości kontaktu ze światem zewnętrznym, tak by mogli rozpocząć egzamin o tej porze, gdy służby skończą sprawdzać teren szkoły – dodał dyrektor CKE.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!