Wiadomości

Twitter na stałe zablokował konto Donalda Trumpa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje Wirtualna Polska, Donald Trump został ostatecznie odcięty od mediów społecznościowych. Twitter poinformował, że zarówno prywatne, jak i rządowe konto prezydenta USA zostały zablokowane.

Jako pierwsze zablokowane zostało prywatne konto Donalda Trumpa (@realDonaldTrump). Informację o jego permanentnym zawieszeniu Twitter przekazał w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu na jednym ze swoich profili poświęconych bezpieczeństwu.

„Po dokładnym przeanalizowaniu ostatnich tweetów z konta Donalda Trumpa i otaczającego ich kontekstu na stałe zawiesiliśmy konto z powodu ryzyka dalszego podżegania do przemocy” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez serwis.

Dodano, że prezydent Stanów Zjednoczonych otrzymał wcześniej jasne ostrzeżenie, które zdaniem portalu ostatecznie zignorował.

„W kontekście przerażających wydarzeń w tym tygodniu (m.in. zamieszek w Waszyngtonie – przyp. red.), w środę jasno daliśmy do zrozumienia, że dodatkowe naruszenia zasad Twittera mogą skutkować takim właśnie działaniami” – czytamy.

No cóż, okazuje się, że totalitaryzm instalowany jest w świecie nie przez instytucje państwowe, ale przez prywatne koncerny. Tego liberałowie, kierujący się konserwatywnymi wartościami, nie przewidzieli…

/wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!