Wiadomości

Trwają aresztowania uczestników szturmu na Kapitol

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Stanach Zjednoczonych trwają aresztowania uczestników szturmu na Kapitol, podczas którego zwolennicy Donalda Trumpa wdarli się do siedziby amerykańskiego Kongresu. Wśród zatrzymanych są między innymi członek stanowego parlamentu oraz mężczyzna, który wtargnął do biura szefowej Izby Reprezentantów.

Dwa dni po tym jak tłum zwolenników Donalda Trumpa opanował siedzibę Kongresu policja aresztowała 60–letniego Richarda Barnetta z Arkansas. To ten mężczyzna, którego sfotografowano w fotelu w biurze przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Zatrzymano także reprezentanta parlamentu Zachodniej Wirginii, który wtargnął do Kongresu po czym umieścił w mediach społecznościowych film, na którym wznosi okrzyki na cześć prezydenta Trumpa.

Jak informują amerykańskie media, zarzuty postawiono dotychczas 13 osobom.

– Zamieszki i niszczenie mienia nie będą tolerowane przez FBI. Będziemy kontynuować dochodzenia w sprawie działalności kryminalnej – oświadczył dyrektor oddziału FBI w Waszyngtonie Steven D’Antuono. Władze zwróciły się do Amerykanów o pomoc w identyfikacji uczestników zamieszek.

/TVP Info, fot, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!