Wiadomości

TVN24 konsekwentnie przeciw Polakom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tym razem dostało się polskiej Straży Granicznej. Za co? Za to, że skutecznie broni naszego kraju przed napływem nielegalnych imigrantów muzułmańskich.

W reportażu „Trybunał nakazał chronić życie Czeczena” mowa jest o Czeczeńcu, który już 28 razy próbował przedostać się do Polski, ale za każdym razem był zatrzymywany i odsyłany na Białoruś.

„W marcu tego roku ekipa TVN24 wraz z grupą adwokatów pojawiła się na przejściu granicznym w Terespolu. Ponad 70 uchodźców, w tym bohater materiału, zostało wówczas odesłanych z kwitkiem, bez możliwości kontaktu z pełnomocnikiem. Prawnicy nie maja wątpliwości – takie działania Straży Granicznej jest sprzeczne z prawem” – czytamy na portalu TVN24.pl

W materiale nie zabrakło wypowiedzi przedstawiciela powiązanej z Georgem Sorosem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

„Decyzja Trybunału Praw Człowieka jest wyraźna; nie można go odesłać z powrotem. Polska powinna tego cudzoziemca tutaj wpuścić” – wyjaśnia Jacek Białas z tejże Fundacji.

„Polska nie dostosowując się do orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, naraża się na poważne konsekwencje, w tym konieczność wypłaty odszkodowania. Decyzja trybunału miała jednak chronić zagrożone życie człowieka, czym polskie służby się nie przejęły” – straszy na koniec TVN24.

Przy okazji warto zadać pytanie, czy autorzy tego materiału, jak również przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka zamykają drzwi od swojego mieszkania na klucz, czy też – wyrzekając się ksenofobii, czyli strachu przed obcymi – zawsze trzymają drzwi otwarte, tak by każdy w dowolnej chwili mógł wejść do środka, a nawet tam zamieszkać.

/tvn24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!