Polska Wiadomości

TVN zawiesza współpracę z Leroy Merlin

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal press.pl biuro reklamy TVN Media i polski oddział Leroy Merlin zawiesiły współpracę, a emisja “Weekendowej metamorfozy” w HGTV została przesunięta – dowiedział się Press.pl. Powód: wspieranie przez centralę Leroy Merlin rosyjskiej gospodarki.

Sieć Leroy Merlin – ale także Auchan i Decathlon – należy do jednej z najbogatszych francuskich rodzin, na czele której stoi Gerard Mulliez. Choć setki globalnych firm wycofały się z Rosji w proteście przeciwko wojnie, francuski koncern zdecydował o pozostaniu na rosyjskim rynku. Co więcej: Leroy Merlin poinformował, że ma w planach nowe inwestycje w Rosji. Decyzja ta spotkała się z ostrą krytyką w Polsce, pojawiły się wezwania do bojkotu sklepów, a internet zalała fala gorzkich memów z logotypem Leroy Merlin.

“Biuro reklamy TVN Media blisko współpracuje z polskim oddziałem Leroy Merlin, który jest naszym wieloletnim partnerem, aby wypracować rozwiązanie dla obecnej sytuacji w kontekście globalnej decyzji marki. Na ten moment zdecydowaliśmy wspólnie o zawieszeniu współpracy przy programach sponsorowanych i przesunięciu emisji wyprodukowanych już odcinków” – tłumaczy biuro prasowe TVN Grupa Discovery.

Leroy Merlin sponsorował nadawany w HGTV program “Weekendowa metamorfoza”, prowadzony przez Krzysztofa Mirucia (jest jednocześnie ambasadorem Leroy Merlin).

Kłótnia w rodzinie?

Źródło: press.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!