Wiadomości

Rosjanie zbombardowali kijowski sieci Leroy Merlin, która nie chce wycofać się z Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W rosyjskim ostrzale centrum handlowego w Kijowie zniszczono także sklep Leroy Merlin. Zdjęcia placówki francuskiej sieci obiegły świat. „Leroy Merlin stał się pierwszą firmą na świecie, która sfinansowała bombardowanie własnych sklepów i zabijanie własnych pracowników” – skomentowano na oficjalnym profilu ministerstwa obrony Ukrainy.

„Cóż za ironia. Jednym ze sklepów zdemolowanych przez nocne uderzenie Rosjan na Kijów był Leroy Merlin; ta firma odmówiła opuszczenia rosyjskiego rynku mimo wojny, którą Rosją toczy przeciwko Ukrainie” – podało rządowe Centrum Komunikacji Strategicznej na Twitterze.

Auchan, Leroy Merlin i Decathlon należą do jednego francuskiego holdingu. Internet obiegła niedawno informacja, że firmy nie wycofują się z rosyjskiego rynku mimo inwazji Rosji na Ukrainę.

Sieć sklepów budowlanych Leroy Merlin planuje kontynuować działalność w Rosji – poinformowała rosyjska agencja TASS. Według rosyjskich źródeł Leroy Merlin ma jeszcze poszerzyć swoją ofertę w Rosji.

Teraz, gdy jeden ze sklepów Leroy Merlin został zbombardowany, głos w sprawie zabrało ministerstwo obrony Ukrainy. Na profilu resortu napisano: „Leroy Merlin stał się pierwszą firmą na świecie, która sfinansowała bombardowanie własnych sklepów i zabijanie własnych pracowników. Nieludzka, wstrząsająca chciwość”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!