Gospodarka Wiadomości

TVN ma problem ze skarbówką, chodzi o 110 milionów zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Izba Administracji Skarbowej domaga się od TVN zapłaty 110 mln zł należnego podatku dochodowego (w tym odsetki) z tytułu połączenia platformy „n” z „Cyfrą +”. Władze TVN zapowiadają odwołanie od decyzji Izby Administracji Skarbowej.

Portal Wirtualnemedia.pl, informuje, że Izba Administracji Skarbowej skierowała do TVN decyzję nakazującą zapłatę 110 mln należnego podatku dochodowego. Rzecz dotyczy transakcji z 2012 roku i powstania platformy „nc+”.

Władze TVN twierdzą, że jeszcze przed finalizacją transakcji, zasięgnięto opinii w resorcie finansów i wówczas nikt nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń.

„Scripps Networks Interactive i TVN zdecydowanie nie zgadzają się z tą decyzją Administracji Skarbowej i odwołają się od niej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Spółka dokona zapłaty naliczonej kwoty około 110 mln zł zgodnie z treścią decyzji, w wymaganym terminie, a następnie natychmiast będzie dochodzić jej zwrotu” – czytamy w oświadczeniu TVN, którego treść publikuje portal Wirtualnemedia.pl.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!