Wiadomości

Pod znakiem kurdyjskich sukcesów w Rakce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczorajszy dzień upłynął pod znakiem kurdyjskich sukcesów w Rakce. Syryjskie Siły Demokratyczne (SDS) przy wsparciu amerykańskiego lotnictwa i oddziałów zachodniego specnazu wdarli się w głąb zachodniej dzielnicy Jarmuk. Według dotychczas nie potwierdzonych doniesień ze strony Kurdów, zdobyli oni nie mniej jak dwa kwartały w południowo – wschodniej część tej dzielnicy.

Równocześnie we wschodniej części miasta oddziały SDS zaatakowały bojowników ISIS od strony rynku owocowego (Suk al-Hal) w głąb dzielnicy Hiszam Abdul Malik, W rezultacie w sąsiedniej dzielnicy Al-Sinaa Kurdowie ostatecznie dotarli do murów obronnych starej Rakki. Intensywna wymiana ognia trwała na całej linii frontu na wschodzie – w dzielnicach Hiszam Abdul Malik, Al-Sinaa i Bajtani.

Na południe od Rakki (na prawym brzegu Eufratu) SDS spychają bojowników Państwa Islamskiego dalej od miasta. W wyniku natarcia w drugiej połowie dnia Kurdowie zajęli dużą wieś Ragla wraz z sąsiadującą z nią wsią Kesera Serur. W innej przyległej wsi Kasrer Mohammed Ali walki trwają.

Niejasna jest sytuacja z miejscowościami Mustadżid Nakin i Al-Kamb, gdzie do ostatniej chwieli przebywali bojownicy ISIS. W ciągu wczorajszego dnia miała tam miejsce intensywna wymiana ognia. Część korespondentów twierdzi, że prawy brzeg Eufratu w całości został oczyszczony z bojowników, jednakże jak na razie informacji tej nikt nie może potwierdzić.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!