Polska Wiadomości

Tusk będzie strzelał do protestujących przewoźników?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według ukraińskich mediów, Donald Tusk zapowiedział, że jego rząd błyskawicznie rozwiąże kwestie sporne z Ukrainą, w tym sprawę protestu polskich przewoźników, tak, żeby doprowadzić do odblokowania granicy polsko-ukraińskiej. Na czym ma to polegać?

Tusk będzie strzelał do protestujących na granicy? W piątek 8 bm. kandydat na premiera Donald Tusk wystąpił na konferencji prasowej. W jej trakcie zaprezentował część swoich przyszłych ministrów i przedstawił decyzje, które zamierza podjął na początku, po przejęciu rządów z rąk PiS.

Jak podaje portal “Hołos Ameryki”, Tusk podczas swojego wystąpienia oświadczył, że jego rząd rozwiąże problemy, które w ostatnim czasie powstały w relacjach z Ukrainą. Zamierza za tydzień wciąć udział w unijnym szczycie, w dniach 14-15 grudnia, już jako nowy szef polskiego rządu. Na szczycie dyskutowana ma być kwestia rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych z Ukrainą, a także temat kilkuletniego, unijnego programu wsparcia dla tego państwa, o wartości 50 mld euro.

Według Ukraińców, Tusk miał oświadczyć, że jako premier natychmiast zajmie się rozwiązaniem problemu blokady granicy polsko-ukraińskiej. Miał przekazać, że jego celem jest szybkie zakończenie tego sporu i ma na to pomysł. Nie wyjaśnił jednak co to za pomysł.

W analogicznym tonie sprawę opisała agencja informacyjna Unian.

Sprawy tej nie wzmiankowały w swoich relacjach media polskojęzyczne. Część podaje, że Tusk wspomniał krótko o proteście przewoźników i zapowiedział, że będzie chciał porozmawiać o tym w kuluarach, gdyż temat ten nie jest w głównej agendzie szczytu UE.

Tymczasem protestujący przewoźnicy rozważają zaostrzenie protestu w związku z przewożeniem przez granicę ukraińskich tirów koleją, z ominięciem blokady na granicy. W najbliższych dniach ma zapaść decyzja o blokadzie także kolejowych przejść granicznych z Ukrainą.

W takie sytuacji wydaje się, że jedynym rozwiązaniem jakie Tusk może zastosować w celu skutecznej deblokady, będzie strzelanie do protestujących. Dodajmy, że ten człowiek ma już w tym wprawę. Podczas swoich ubiegłych rządów, kazał wszak strzelać do protestujących górników.

Polecamy również: Rząd warszawski znów zdradził – ukraińskie ciężarówki są przewożone na wagonach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!