Europa Wiadomości

Skrajnie lewicowe władze Irlandii chcą uderzyć w instytucję małżeństwa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Władze Irlandii planują zorganizować referendum w sprawie usunięcia z Konstytucji dwóch ważnych przepisów mówiących o ochronie małżeństwa. Ma się ono odbyć w marcu 2024 roku.

Skrajnie lewicowe władze Irlandii chcą uderzyć w instytucję małżeństwa. Jak przekazał Nikodem Barciak z Ordo Iuris, tamtejszy rząd planuje 8 marca 2024 roku zorganizować referendum ogólnokrajowe w sprawie usunięcia z Konstytucji przepisów mówiących o ochronie małżeństwa.

“Rząd Irlandii 8 marca organizuje referendum, by usunąć z Konstytucji: przepis o małżeństwie jako podstawie rodziny, obowiązek zapewniania przez Państwo takich warunków, by matki nie były zmuszane do podejmowania pracy kosztem obowiązków domowych. 7 grudnia 2023 r. rząd Irlandii ogłosił, że 8 marca 2024 r. Irlandczycy wezmą udział w referendum dotyczącym dwóch proponowanych poprawek do Konstytucji (nr 39 i 40), które dokonywałyby istotnych zmian w artykule 41 irlandzkiej ustawy zasadniczej z 1937 r.”  – napisał Nikodem Bernaciak z Ordo Iuris.

Jak wyjaśnił prawnik, irlandzkie władze zamierzają nie tylko uzupełnić definicję rodziny, lecz zamierzają usunąć konstytucyjną zasadę ochrony małżeństwa.

“Jest to poważny, choć nieostateczny, cios w instytucję małżeństwa, które ze swojej natury jako heteroseksualne, monogamiczne, trwałe oraz skierowane na urodzenie i wychowanie nowych ludzi i obywateli stanowi fundament naszej cywilizacji i wszelkich społeczeństw” – podkreślił Bernaciak.

Ponadto jak zauważył Bernaciak, w nowych przepisach nie zawarto wzmianki o obowiązku zapewniania przez państwa wolności od ekonomicznego przymusu podejmowania pracy przez matki. Zdaniem prawnika, przyczyni się to do coraz większego kryzysu bezdzietności.

“Proponowana poprawka nr 40 stanowi zatem cios wymierzony w istotę macierzyństwa, a długofalowo przyczyni się do jeszcze większego pogłębienia kryzysu dzietności, odbierając wsparcie ze strony państwa tym matkom, które wybrały pełnię macierzyństwa zamiast pracy zarobkowej” – napisał Nikodem Bernaciak.

NASZ KOMENTARZ: To żadna nowość, że jednym z celów rewolucji komunistycznej, która przetacza się właśnie przez Europe, jest zniszczenie rodziny. Otumanionym i zatomizowanym społeczeństwem, w których nie ma żadnych trwałych więzi, najłatwiej się rządzi.

Polecamy również: Rząd warszawski znów zdradził – ukraińskie ciężarówki są przewożone na wagonach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!