Wiadomości

Turecka kolumna pancerna posuwa się w kierunku syryjskiego miasta Chan Szajchun

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Syrii poinformowało, że tureckie transportery opancerzone kierują się w stronę miasta Chan Szajchun, w syryjskiej prowincji Idlib, na które natarcie prowadzi syryjska armia.

„Tureckie transportery opancerzone z uzbrojeniem naruszyły syryjską granicę i wkroczyły do miasta Sakarib i posuwają się w kierunku Chan Szajchun” – cytuje syryjska telewizja państwowa Syria TV komunikat MSZ.

Wcześniej informator agencji RIA Novosti poinformował, że syryjskie wojska zdobyły blok-post w północno-zachodnich przedmieściach Chan Szajchun.

Jak już informowaliśmy, syryjskie siły rządowe podjęły zbieżne uderzenia – od wschodu i od zachodu, na południu prowincji Idlib, których celem jest zamknięcie w kotle protureckich bojowników w północnej Hamie:

Syryjskie siły rządowe dążą do zamknięcia w kotle bojowników na północy prowincji Hama

Wygląda na to, że niepowodzenia protureckich bojowników, którym groziło okrążenie w północnej części prowincji Hama, skłoniły władze Turcji do podjęcia zdecydowanych działań. W świetle ostatnich doniesień konwój, który kieruje się w stronę Chan Szajchun, liczy 28 pojazdów pancernych, przy czym w jego składzie są nie tylko transportery opancerzone, ale i czołgi.

Syryjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych dodało, że działania „reżimu tureckiego w żaden sposób nie wpłyną na determinację Syryjskiej Arabskiej Armii w kontynuowaniu walki z resztkami terrorystów w Chan Szajchun i w innych obszarach, aż do uwolnienia każdego skrawka syryjskiego terytorium od terroryzmu”.

/ria.ru, southfront.org/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!