Wiadomości

Dynamiczne zatrzymanie mężczyzny poszukiwanego szesnastoma listami gończymi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Łącznie 9 lat w więzieniu spędzi 43-letni mężczyzna, za którym wystawiono 16 listów gończych i Europejski Nakaz Aresztowania. Dynamicznego zatrzymania będącego konsekwencją świetnej pracy operacyjnej dokonali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Mieszkaniec w jednej spod gorzowskich miejscowości przebywał wcześniej poza granicami kraju, a zatrzymaniem był całkowicie zaskoczony.

Od pewnego czasu Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. intensywnie pracowali nad skutecznym sposobem zatrzymania 43-letniego mieszkańca jednej spod gorzowskich miejscowości. Mężczyzna miał na koncie liczne oszustwa. Podejrzany był także o podrabianie dokumentów. Poszukiwany był od 2017 roku aż…16 listami gończymi. Wystawiono również za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

To było poparte wiedzą, że 43-latek przebywa poza granicami kraju. Nie wpadł jednak od tego czasu w ręce żadnego z europejskich organów ścigania. Zatem doświadczeni policjanci wykorzystali bardzo zaawansowane metody pracy operacyjnej. Dzięki nim mogliśmy dojść do wiedzy, że poszukiwany mężczyzna może chwilowo przebywać na terenie powiatu gorzowskiego. Pozostało zatem zweryfikować te informacje i przygotować się do realizacji.

Ta wypadła na sobotę / 17 sierpnia/. Tuż po godzinie 19.00 policjanci kryminalni w dynamicznych działaniach zatrzymani 43-latka pod Gorzowem Wlkp. Był całkowicie zaskoczony takim obrotem sprawy. Nie stawiał więc oporu. Teraz czeka go 9 lat więzienia. Tyle czasu zgodnie z prawomocnymi wyrokami Sądów ma do odsiadki ten mężczyzna.

Opracował: nadkom. Marcin Maludy
Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!