Wiadomości

Tureckie rakiety chybiły celu, do sieci trafił film ukazujący próbę zestrzelenia rosyjskiego samolotu Su-24

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już informowaliśmy, rosyjskie samoloty Su-24 zaatakowały wczoraj oddziały tureckiej armii i protureckich bojowników atakujących miasto Sarakib i wieś an-Najrab. Do sieci trafił film, na którym widzimy bezowocne próby odparcia ataku rosyjskiego lotnictwa. Tureckie rakiety chybiły jednak celu.

Wczoraj koło miasta Sarakib rozegrał się krwawy bój o miasto Sarakib i wieś An-Najrab w syryjskiej prowincji. Główną rolę odegrały w nim pododdziały syryjskiej 25 Dywizji Sił Specjalnych, czyli słynnych Tygrysów, oraz protureccy bojownicy. Tych drugich wspierały artyleria i czołgi armii tureckiej, a tym pierwszym przyszło w sukurs rosyjskie lotnictwo, a konkretnie samoloty Su-24.

Obie strony we wczorajszych walkach poniosły ogromne straty – dziesiątki zabitych po każdej ze stron, wiele zniszczonego sprzętu. Straty poniósł także personel turecki – dwóch zabitych i pięciu rannych. Zabici to członkowie załogi czołgu zniszczonego w ataku rosyjskiego samolotu.

Nie od dziś wiadomo, że piętą achillesową tureckiej armii jest obrona przeciwlotnicza, co potwierdziły wydarzenia z dnia wczorajszego. Obecnie oparta jest ona na importowanych systemach, które lata świetności mają już dawno za sobą. W najbliższych czasie ma się to zmienić, ale na dzień dzisiejszy Turcja ma poważny problem…

Turcja rozpoczęła seryjną produkcję rakietowych systemów przeciwlotniczych HISAR

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!