Wiadomości

Turecka artyleria ostrzelała stanowiska syryjskiej armii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Władzie Turcji poinformowały dziś, że jej wojsko ostrzelało stanowiska Syryjskiej Arabskiej Armii (SAA), dodając, że była to odpowiedź na kolejny atak na jeden z jej posterunków obserwacyjnych w Wielkim Idlibie.

W wydanym oświadczeniu tureckie Ministerstwo Obrony podało, że syryjskie wojsko ostrzelało jeden z tureckich posterunków na północy prowincji Hama, w pobliżu miasta Murak. Ministerstwo podkreśliło, że atak miał charakter „celowy” i że spowodował on szkody materialne.

Ankara poinformowała, że ​​jej wojsko wykonało atak odwetowy, uderzając w stanowiska SAA po „przeprowadzeniu niezbędnych konsultacji z Moskwą”.

Syryjskie źródła rządowe potwierdziły, że stanowiska SAA w pobliżu miast Tell Bazzam i al-Kabariyah zostały ostrzelane przez turecką artylerię. Strona syryjska dodała, że ogień prowadzono z tureckiego posterunku obserwacyjnego w pobliżu miasta Murak.

Dwa dni wcześniej prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan, zapowiedział, że jego kraj odpowie na każdy atak na posterunki obserwacyjne w Wielkim Idlibie. Po tej zapowiedzi wojsko tureckie rozmieściło tam dodatkowe oddziały, przy czym wzmocniono zwłaszcza posterunek w rejonie miasta Murak.

Jak dotąd Moskwa i Damaszek nie skomentowały oficjalnie informacji Ankary.

Przypomnijmy, o czym pisaliśmy wcześniej, że protureccy bojownicy, operujący w tym rejonie, pochwalili się dziś ostrzelaniem rosyjskiej bazy w rejonie miasta al-Kabariyah:

Protureccy bojownicy chwalą się atakiem na „rosyjską bazę” /film

/southfront.org/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!