Wiadomości

Niedzielne uroczystości partyzanckie w Wąchocku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niedzielne uroczystości, poświęcone żołnierzom Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury-Nurt” w Wąchocku, zakończyły doroczne, trzydniowe obchody – informuje portal echodnia.eu.

Uroczystości rozpoczęły się w piątek w Bodzentynie i Starachowicach, w sobotę świętowano w Starachowicach i na polanie Wykus, a w niedzielę uroczystości przeniosły się do Wąchocka. Po mszy św., odprawionej w opactwie, uczestnicy uroczystości przy muzyce marszowej, granej przez Orkiestrę Wojskową z Radomia, przemaszerowali przed pomnik Jana Piwnika „Ponurego” na wąchockim Rynku. Za orkiestrą szła kompania honorowa 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej z Kielc, poczty sztandarowe, grupy mundurowe, dzieci i młodzież szkolna, oficjalni goście oraz mieszkańcy Wąchocka.

Przed pomnikiem zgodnie z ceremoniałem wojskowym, odczytano apel poległych, poświęcony polskim partyzantom z okresu II wojny światowej, a kompania honorowa 10 Świętokrzyskiej Brygady obrony Terytorialnej oddała potrójną salwę honorową, na cześć osób i organizacji wymienionych w apelu poległych.

/echodnia.eu/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!