Wiadomości

Turcy próbowali nielegalnie sforsować granicę ukraińsko-polską

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

7 września w okolicach Hermanowic (pow. przemyski) patrol SG zatrzymał dwóch obywateli Turcji, którzy pieszo przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Mężczyźni zapłacili po 2,5 tys. euro za przerzut do Europy Zachodniej.

Funkcjonariusze SG zauważyli najpierw ślady świadczące o nielegalnym przekroczeniu granicy, a kilkaset metrów od granicy dwóch mężczyzn przedzierających się przez pola kukurydzy. Okazało się, że to obywatele Turcji w wieku 20 oraz 24 lat. Cudzoziemcy posiadali przy sobie tureckie dowody osobiste, prawa jazdy oraz środki na swoje utrzymanie. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami SG przyznali, że zamierzali dotrzeć do Europy Zachodniej.

Do Odessy na Ukrainie przybyli drogą lotniczą. Tam spotkali mężczyznę, któremu zapłacili po 2,5 tys. euro, aby zaplanował im dalszą podróż. Pociągiem oraz taksówką dojechali w rejon granicy, a dalej prowadzeni nawigacją z telefonu pieszo przedostali się do Polski. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi i przekazani z powrotem na Ukrainę.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!