Wiadomości

TSUE przeciwko Polsce i Węgrom. Co zrobi rząd?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od dawna wiadomo, że Unia Europejska, a w szczególnie TSUE, to narzędzia w rękach niemieckich imperialistów, którzy chcą przekształcić UE w rządzone przez siebie państwo. Dziś Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odrzucił skargi polskiego i węgierskiego rządu przeciwko mechanizmowi łączącemu fundusze europejskie z tzw. “poszanowaniem praworządności”, depcząc tym samym fundamenty praworządności.

“Historyczny dzień dla UE. Zmieniono traktaty rozporządzeniem i politycznym wyrokiem TSUE. Od dzisiaj każda samodzielna decyzja Polski będzie obarczona ryzykiem szantażu finansowego, który jest faktem od kilku miesięcy, a dziś został w forum UE zalegalizowany” – napisał na twitterze Sebastian Kaleta.

“Potrzebna jest dzisiaj jedność przed atakiem na naszą suwerenność, Polska musi bronić swojej demokracji przed szantażem, który ma nam odebrać prawo do samostanowienia. Tym bardziej, że Polska ma tracić fundusze za rozwiązania, które są standardem w Hiszpanii czy w Niemczech” – dodał w koejnym wpisie Kaleta.

“Wyrok oznacza, że procedura oceny stanu praworządności i ewentualne sankcje wynikające z art. 2 i 7 TUE staje się martwa i drogą rozporządzenia uchylono jednomyślność. To istota precedensowej zmiany traktatów poprzez akt prawa wtórnego i wyrok TSUE” – podkreślił.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!