Wiadomości

Kolejne problemy Zuckerberga. Chodzi o system rozpoznawania twarzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokurator generalny Teksasu Ken Paxton pozywa Metę, spółkę-matkę Facebooka za naruszenie przepisów stanowych dotyczących prywatności, które firma miała złamać, używając swojego systemu do rozpoznawania twarzy.

Choć Meta ogłosiła w listopadzie ubiegłego roku , że zamyka swój system do rozpoznawania twarzy na Facebooku, prokurator Teksasu Ken Paxton uważa, że gigant uzyskał dane wrażliwe w postaci skanów twarzy mieszkańców, zawierające dane biometryczne, bez zgody mieszkańców Teksasu. A to narusza prawo stanowe – podał “Wall Street Journal”.

„Dzięki tej nielegalnej działalności Facebook wykorzystał dane osobowe użytkowników i osób niebędących użytkownikami, aby rozwijać swoje imperium i czerpać historyczne nieoczekiwane zyski” – napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Według “WSJ”, prokurator planuje wyegzekwować w ramach dochodzenia „setki miliardów dolarów” w ramach kar cywilnych. Prawo na które będzie powoływał się Teksas, to ustawa Capture or Use of Biometric Identifier Act (CUBI), która została uchwalona w 2009 roku. Biuro prokuratora generalnego złożyło wezwanie do sądu cywilnego w celu uzyskania informacji na temat programu rozpoznawania twarzy po tym, jak upubliczniono, że Facebook zapłacił 650 milionów dolarów w Illinois, z tytułu pozwu zbiorowego. Teksas ma także argumentować, że Facebook nie zniszczył zebranych danych dotyczących mieszkańców w „stosownym czasie”.

/cyberdefence24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!