Wiadomości

TSUE odwołał rozprawę w sprawie pytań prejudycjalnych Sądu Najwyższego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trybunał Sprawiedliwości UE odwołał zaplanowaną na 12 lutego rozprawę ws. pytań prejudycjalnych Sądu Najwyższego w sprawie nowelizacji ustawy o SN – poinformowały służby prasowe TSUE. Trybunał nie informuje o powodach tej decyzji.

– Mogę potwierdzić, że 12 lutego br. nie odbędzie się rozprawa w sprawie C-522/18 – oświadczył Ireneusz Kolowca ze służb prasowych TSUE.

Pytany o przyczyny tej decyzji nie odpowiedział. Wskazał jedynie, że „służby Trybunału nie informują o poszczególnych środkach organizacji postępowania zarządzanych w ramach toczących się spraw”.

Wcześniej na swoich stronach internetowych o odwołaniu rozprawy poinformowało radio RMF FM. Według radia, TSUE zwrócił się kilka dni temu do SN o sprecyzowanie, w terminie „o ile to możliwe” do 28 stycznia, czy wciąż uważa, że odpowiedź na pytania skierowane do Trybunału w tych wnioskach jest konieczna dla wydania wyroków w sprawach, o które chodzi. W razie odpowiedzi pozytywnej TSUE poprosił zaś o wskazanie powodów, dla których zdaniem SN udzielenie odpowiedzi jest niezbędne.

Radio informuje, że ma to związek z tym, iż 1 stycznia weszła w życie nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym, przywracająca sędziów do orzekania.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!