Wiadomości

Trzy osoby poniosły śmierć w potężnym wybuchu w kamienicy w Bytomiu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do wybuchu najprawdopodobniej gazu doszło w jednej z kamienic w Bytomiu. Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska oświadczyła, że zginęły trzy osoby, zaś cztery zostały ranne.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o godzinie 13.19. Na miejscu pracują również policjanci i ratownicy medyczni, a także nadzór budowlany oraz pogotowie gazowe. Wezwano też helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z budynku ewakuowano 17 osób.

– Wybuch miał miejsce w mieszkaniu na parterze, przy ulicy Katowickiej. Jego siła była tak duża, że w budynku mieszczącym się naprzeciwko wypadły szyby z okien. Obecnie na miejscu pracuje 17 zastępów, teren jest przeszukiwany – przekazał portalowi tvp.info Wojciech Krawczyk z Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu.

– W wybuchu gazu zginęła kobieta i dwoje kilkuletnich dzieci, a jedna kobieta została odesłana do szpitala śmigłowcem – poinformowała mł. asp. Anna Lenkiewicz z bytomskiej policji.

Na miejscu zdarzenia jest miejski Wydział Zarządzania Kryzysowego, jedzie tam także prezydent Mariusz Wołosz. Od godz. 14.30 trwa posiedzenie sztabu kryzysowego.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!