Wiadomości

Hevelianum otwiera ponownie dwie wystawy multimedialne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po dwóch miesiącach zamknięcia z powodu pandemii koronawirusa Hevelianum w Gdańsku wznowi w sobotę częściowo swoją działalność. Dostępne będą dwie wystawy multimedialne „Wehikuł czasu – człowiek i pocisk”, „Zabawy z historią” oraz sklepik.

Joanna Tabor z Hevelianum poinformowała w piątek PAP, że pozostałe trzy ekspozycje w placówce będą otwarte po spełnieniu wymogów sanitarnych uzgadnianych z Sanepidem.

Wystawy „Wehikuł Czasu – człowiek i pocisk”, „Zabawy z historią” oraz sklepik będą otwarte wyłącznie dla indywidualnego zwiedzania od wtorku do piątku oraz w weekendy.

Podczas zwiedzania obowiązywać będzie limit osób przebywających na ekspozycji, noszenie na twarzy masek ochronnych, zachowanie bezpiecznego odstępu oraz dezynfekcja rąk. Nieczynne będą szatnie i toalety.

Hevelianum działa od listopada 2008 r. i jest jednostką budżetową miasta Gdańska. Położone jest na Grodzisku zwanym też Fortami, na tyłach głównego dworca kolejowego i autobusowego. Na tym, liczącym 27 hektarów pagórkowatym terenie rozlokowanych jest kilkadziesiąt różnego rodzaju murowanych obiektów – schronów, kaponier, składnic amunicji itp., powstałych głównie w XIX wieku i służących niegdyś obronie miasta.

Dawne militarne obiekty w ostatnich latach sukcesywnie remontowano urządzając w nich kolejne wystawy adresowane głównie do dzieci i młodzieży. Dziś w Hevelianum oglądać można m.in. wystawy prezentujące historię samych Fortów, poświęcone fizyce i astronomii, w tym energii oraz ruchowi czy przybliżające najważniejsze informacje i ciekawostki dotyczące siedmiu ziemskich kontynentów.

Nauka w Polsce – PAP
autor: Robert Pietrzak

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!