Wiadomości

Trwają polsko-amerykańskie rozmowy na temat polskiego programu jądrowego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Cieszę się, że wspólnie widzimy, jak ważny to obszar dla obu naszych krajów” – napisał o rozmowach dotyczących polskiego programu energetyki jądrowej Piotr Naimski, sekretarz stanu w KPRM. Jak podkreślił pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej, o tych ważnych dla Polski i USA sprawach rozmawiał z sekretarz energii Stanów Zjednoczonych Jennifer Granholm.

„Była to pierwsza okazja, by z sekretarz Granholm porozmawiać o strategicznej współpracy przy polskim programie energetyki jądrowej. Cieszę się, że wspólnie widzimy, jak ważny to obszar dla obu naszych krajów w kontekście bezpieczeństwa, transformacji energetycznej, ale też rozwoju technologicznego i gospodarczego, w tym tworzenia nowych miejsc pracy” – napisał na Facebooku Piotr Naimski.

Dodał, że Warszawa chce też wzmocnić polsko-amerykański Strategiczny Dialog Energetyczny poprzez jeszcze ściślejszą współpracę w dziedzinie cyberbezpieczeństwa infrastruktury energetycznej i takie obszary jak magazynowanie energii, zaawansowane technologie jądrowe, elektromobilność i wykorzystanie wodoru.

„Cieszę się na dalszą współpracę i konkretne projekty, które razem chcemy realizować. Po zeszłotygodniowych spotkaniach w Warszawie i Sofii podczas szczytu Inicjatywy Trójmorza z dr Andrew Lightem, który kieruje sprawami międzynarodowymi w Departamencie Energii USA, jestem przekonany, że jesteśmy na dobrej drodze” – podkreślił.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!