Wiadomości

Troje Palestyńczyków – w tym ciężarna kobieta i jej 18-miesięczna córka – zginęło w izraelskich nalotach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Troje Palestyńczyków – w tym ciężarna kobieta i jej 18-miesięczna córka – zginęło w środę w wyniku ataków izraelskiego lotnictwa na Strefę Gazy – poinformowały dzisiaj nad ranem źródła palestyńskie.

Według palestyńskiego Ministerstwa Zdrowia podczas nalotów na Strefę Gazy zginęły trzy osoby: ciężarna kobieta i jej 18-miesięczna córka oraz bojownik Hamasu. Kolejnych osiem osób zostało rannych.

Izraelska armia poinformowała, że przeprowadziła ataki lotnicze na 12 obiektów Hamasu w Strefie Gazy. Podkreśliła, że naloty były odpowiedzią na ostrzał rakietowy terytorium Izraela z palestyńskiej enklawy.

Według izraelskiej armii ze Strefy Gazy odpalono w środę w kierunku Izraela około 70 rakiet. Większość spadła na tereny niezamieszkane, 11 pocisków przychwycił izraelski system obrony antyrakietowej Żelazna Kopuła.

Jeden z palestyńskich pocisków spadł na dom. Lekko ranne zostały trzy osoby.

W marcu br. w Strefie Gazy rozpoczęły się protesty w ramach „Wielkiego Marszu Powrotu”. Nazwa nawiązuje do żądania Palestyńczyków umożliwienia im powrotu do ich domów znajdujących się na terytorium Izraela, które opuścili lub z których zostali wygnani w 1948 r. W protestach zginęło już blisko 160 Palestyńczyków, zastrzelonych przez izraelskie siły bezpieczeństwa.

Między Izraelem a kontrolującym Strefę Gazy Hamasem od 2008 r. doszło do trzech wojen; od konfliktu zbrojnego w 2014 r. obowiązuje kruche zawieszenie broni.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!