Wiadomości

Transpłciowa “kandydatka” powalczy o koronę Miss Universe – czyli świat na równi pochyłej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Angela Ponce, 26-letnia modelka, została pierwszą transseksualną Miss Hiszpanii i będzie kandydować do tytułu Miss Universe – – donosi portal rp.pl.

Udział transseksualistek w konkursie Miss Universe był zabroniony do 2012 roku. Przepis ten zakwestionowała rok później Kanadyjka Jenna Talackova, która została zdyskwalifikowana w wyborach kanadyjskiej kandydatki do tego tytułu po tym, jak do jury dotarła informacja, że Jenny urodziła się jako chłopiec i w wieku 14 lat przeszła operację zmiany płci.

Ostatecznie do konkursu przywrócił ją jego właściciel, Donald Trump. Talackova rywalizowała o tytuł wśród 62 kandydatek i walkę o koronę przegrała tylko z urodzoną w Iranie Sahar Biniaz.

Transseksualistki mają więc prawo do startu w konkursie o tytuł Miss Universe od 2013 roku. Ale to Angela Ponce zostanie zapamiętana jako pierwsza transseksualistka, która będzie rywalizować o tytuł najpiękniejszej kobiety świata.

Angela Ponce w konkursie o tytuł Miss Hiszpanii pokonała 22 kontrkandydatki i jesienią weźmie udział w konkursie Miss Universe, który odbędzie się na Filipinach.

– Społeczeństwo nie jest dostatecznie wyedukowane w kwestii różnorodności. Dlatego tu jestem, po to stałam się osobą publiczną, żeby pokazać, że nie jestem dziwadłem – mówiła Angela Ponce w wywiadzie dla hiszpańskiego “Newsweeka”. – Po prostu mam inną historię – nie urodziłam się kobietą, ale nią jestem.

/rp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!