Wiadomości

„TransParada” w Opera Nova w Bydgoszczy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Symulacja stosunku homoseksualnego, promocja ideologii woke’ismu i transgenderyzmu, powszechna obscena… A wszystko na deskach bydgoskiej opery, instytucji współprowadzonej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

We wtorek 25 kwietnia na Bydgoskim Festiwalu Operowym odbędzie się wieczór baletowy… „TransParada”. Jego wykonawcy to Rijeka Ballet Company z Chorwacji, za choreografię odpowiadają M. Kolar, F. Portugal, M. Bigonzetti, A. Foniadakis, M. Goecke oraz N. Zelner.

Z racji na kraj pochodzenia artystów sprawa została dobrze opisana przez chorwackie środowiska kontrrewolucyjne. Jak podał portal Vigilare.info, w spektaklu „TransParada” występują półnagie tancerki, całujący się mężczyźni… i symulowany jest stosunek homoseksualny.

„W krótkim zwiastunie widać dwóch mężczyzn symulujących stosunek sodomski. Ponadto scenografia i oświetlenie przypominają burdel. Nic nie wskazuje na to, by było to dzieło sztuki. Lepszym określeniem byłaby pornografia” – podaje Vigilare.info.

Spektakl według autodeskrypcji ma opowiadać o samym zespole Rijeka Ballet jako o „wrażliwym ciele ekspresyjnym w ciągłym procesie transformacji i rozwoju”.

Bydgoski Festiwal Operowy odbywa się w Opera Nova w Bydgoszczy. Na swojej stronie internetowej Opera Nova informuje, że „TransParada” przeznaczona jest dla „widzów dorosłych”. Określa spektakl mianem paradą „niebanalnych, niepokojących i zaskakujących choreografii”.

Opera Nova jest instytucją kultury Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jest współprowadzona (sic) przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego…

Źródła: vigilare.info, opera.bydgoszcz.pl, pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!