Wiadomości

Pijany Ukrainiec groził pistoletem pneumatycznym przypadkowo napotkanej osobie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Za przestępstwo kierowania gróźb karalnych grozi do 3 lat więzienia.

Do policyjnego aresztu trafił 33-letni obywatel Ukrainy, który na ul. Cystersów groził bronią przypadkowo napotkanej osobie. W ciągu kilku minut od zgłoszenia policjanci zatrzymali sprawcę oraz zabezpieczyli pistolet pneumatyczny, który miał przy sobie. 33-letni mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych.

W niedzielę około godziny 14:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że idący ulicą Cystersów nieznany mężczyzna groził przechodniowi przedmiotem przypominającym broń. We wskazany rejon natychmiast został skierowany patrol. Policjanci dojechali w ciągu kilku minut i podczas przeszukania terenu w okolicy ul. Opata Jacka Rybińskiego zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy.

33-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany. Przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli pistolet pneumatyczny. Po jego sprawdzeniu okazało się, że jest nienaładowany, a na jego posiadanie nie jest wymagane zezwolenie. Okazało się też, że zatrzymany 33-latek był pijany. Badanie wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu podejrzany usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych.

/Policja Pomorska/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!