Wiadomości

Afera w Dusznikach-Zdroju. Wśród zatrzymanych znany biznesmen

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zatrzymanym biznesmenem jest znany z afery hazardowej biznesmen Ryszard S.

Funkcjonariusze Delegatury CBA we Wrocławiu w związku ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Świdnicy zatrzymali 4 osoby na terenie Dolnego Śląska. Sprawa dotyczy decyzji administracyjnych na budowę apartamentowca w Dusznikach Zdroju.

Funkcjonariusze Delegatury CBA we Wrocławiu zatrzymali 4 osoby oraz przeprowadzili przeszukania w 10 lokalizacjach na terenie województwa dolnośląskiego, w tym w Starostwie Powiatowym w Kłodzku oraz Urzędzie Miejskim w Dusznikach Zdroju. Wśród zatrzymanych są m.in. wysoki rangą urzędnik samorządowy oraz znany przedsiębiorca z Dolnego Śląska, od lat związany z branżą turystyczną i hotelarską w Karkonoszach.

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal tvp.info, zatrzymanym biznesmenem jest znany z afery hazardowej biznesmen Ryszard S. Z ustaleń śledztwa CBA wynika, że w latach 2014-2022 miało dochodzić do poważnych nieprawidłowości dotyczących wydawania decyzji administracyjnych w ramach realizacji jednej z inwestycji budowlanych w Dusznikach Zdroju. Osoby zatrzymane zostaną doprowadzone do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, tam zostaną im przedstawione zarzuty.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!